O nas

Nasza firma

Firma ATUT mieści się w Dąbrowie Górniczej (województwo Śląskie), mieście należącym do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, będącego największym okręgiem przemysłowym w Polsce.

Działamy na rynku od 1989 roku, początkowo jako “Commerce” Sp. z o. o. w lokalu mieszczącym się przy ul. Kasprzaka 6.

W 1993 roku firma została przekształcona w P. H. “ATUT”. Postawiliśmy na produkty najwyższej jakości stając się znaczącą firmą na rynku dystrybucji łożysk tocznych. Dynamiczny rozwój sprawił, że jesteśmy jedną z wiodących firm w branży łożyskowej. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na łożyska samochodowe w 1997 roku nasza oferta została poszerzona o te elementy. W sprzedaży pojawiły się zestawy naprawcze do kół.

W czerwcu 2002 roku zakończyliśmy prace budowlane i przenieśliśmy się do nowej siedziby głównej mieszczącej się w Dąbrowie Górniczej przy ul. Piwowara 1.

Ponad 18-letnie doświadczenie wykorzystaliśmy do stworzenia szerokiej gamy oferowanych produktów większości uznanych producentów krajowych i zagranicznych.

Na dzień dzisiejszy dysponujemy powierzchniami biurowymi i magazynem o łącznej powierzchni 420 m² znajdującymi się w siedzibie głównej firmy przy ulicy Piwowara 1. Dodatkowo posiadamy halę magazynowo-produkcyjną o powierzchni przekraczającej 1200m² i mieszczącej się w niedalekiej odległości od naszej centrali. Do swojej dyspozycji mamy także flotę własnych samochodów dostawczych.

Firma ATUT ma w swojej bazie danych zarejestrowanych 4500 klientów. Współpracujemy ze 120 firmami i dystrybutorami łożysk w kraju i Europie. Głównymi odbiorcami jest przemysł energetyczny, elektrotechniczny, metalurgiczny, cementowy, górnictwo oraz branża motoryzacyjna.

Naszym klientom oferujemy łożyska toczne czołowych producentów krajowych i zagranicznych (FŁT, SKF, INA-FAG, ZKL, Koyo), akcesoria do łożysk, liniowe systemy prowadzące, oleje i smary przemysłowe, zestawy naprawcze do kół, a nasza oferta stale się powiększa.

W styczniu 2006 roku firma przystąpiła do grupy ABEG.
W marcu 2011 roku przystąpiliśmy do programu Rzetelna Firma.