Rollon jest wiodącym producentem liniowych systemów prowadzących. Od 1975 roku firma produkuje łożyska liniowe, prowadnice i inne produkty techniki liniowej, które stosowane są wszędzie tam gdzie istnieje potrzeba by przemieszczać elementy maszyn czy urządzeń używając niskiego współczynnika tarcia.

Wszystkie systemy liniowe Rollon są unikalne i innowacyjne. Filozofią Rollon jest zawsze dostarczyć klientowi wydajne produkty, które niezawodnością i jakością przewyższają oczekiwania klientów. Rozwiązania Rollon stosowane są między innymi w przemyśle montażowym, pakowniczym, transportowym jak i urządzeniach medycznych czy urządzeniach precyzyjnych.

Każdy typ szyny czy system musi rozwiązać podstawowy problem ruchu liniowego: potrzebę ruchu części maszyn z zapewnieniem minimalnego współczynnika tarcia, a w związku z tym z użyciem jak najmniejszej ilości energii.

Naturalnym jest, iż różne aplikacje mają różne charakterystyki i potrzebują różnych łożysk.

Mamy w swojej ofercie następujące rodziny produktów, które rozwiązują wspomniane problemy:

compactrail

Compact Rail - kompaktowy system liniowy z prowadnicą o profilu C z wewnętrznymi hartowanymi bieżniami oraz rolkami z hartowanej stali. Compact rail jest cichy, szybki, łatwy do zamontowania nawet na powierzchniach nie poddanych obróbce.

telescopic rail

Telescopic Rail - wysokiej jakości szyny teleskopowe wykonane z ciągnionej na zimno stali łożyskowej o niezwykle lekkiej pracy.

easy slide

Easyslide - liniowe łożyska kulkowe do pracy przy dużych obciążeniach, również podczas wstrząsów i wibracji. Prowadnice są wykonane z ciągnionej na zimno stali łożyskowej, a bieżnie są dodatkowo indukcyjnie hartowane.

x rail

 X Rail - Prosty i wydajny system liniowy do zastosowań, w których wytrzymałość i odporność na korozję mają najwyższy priorytet.

light rail

Light Rail - lekkie, praktyczne i ekonomiczne szyny teleskopowe o połowicznym, pełnym i zwiększonym skoku.

curvi line

 Curviline - krzywoliniowe systemy prowadzące ze stałym lub różnorodnym promieniem krzywych. Jest wszechstronnym rozwiązaniem pozwalającym na dopasowanie szyny do większości nieprostoliniowych trajektorii.

Mono Rail - precyzyjne systemy liniowe z recyrkulującymi kulkami, czterema hartowanymi bieżniami do przenoszenia dużych obciążeń, także w miniaturowych rozmiarach.